TRUSCO TCD-SDS-35 Lightweight Hammer Drill Concrete Drill (SDS) Blade Diameter 1.4 x 4.3 inches (3.5 x 110 mm)
TRUSCO
Free Shipping Sitewide
Buying Bulk?
  • Order within 8 hours and 56 minutes to get between May 22 - May 28
  • Tracked Shipping on All Orders
  • 14-Day Returns
  • Secure Payments
  • 24/7 Customer Support
Buying Bulk?
Description
  • Blade diameter: 0.1 inches (3.5 mm)
  • Effective length: 1.8 inches (45 mm)
  • Total Length: 4.3 inches (110 mm)
  • Shank: SDSplus
  • Weight: 1.2 oz (36 g)
Can be used for parties,Halloween,costume party.
Shipping and Returns